Спільнота ФОС м.Шепетівки
П`ятниця, 19.04.2024, 12:38
Меню сайту

Форма входу

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 15

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія спільноти ФОС м.Шепетівки

Першими терціарами в Шепетівці стали кілька осіб, які склали свої вічні обіти на руки  кс. Андрія Гладисєвича в 70 –х роках в Полонному. Коли 01.11.1989 року  приїхав до нас в парафію з Польщі о. Тадеуш Вашескій, то заохотив і інших парафіян до вступу в ФОС. Тоді ним була призначена перша старша ФОС сестра Станіслава Виноградова, яка і організувала спільноту.

Великі зміни відбулися в спільноті після Міжнародної конференції, яка проходила в Красилові у вересні 1998 року. Ця подія стала поштовхом для змін та плідної роботи в спільноті, яка до цього часу існувала як молитовна група. Перша зустріч відбулася 11.10.1998 року. На той час вона налічувала 40 терціарів. Духовним асистентом був о.Святослав Сиворинський. 14.03.1999 року була обрана перша тимчасова рада спільноти з   5 членів: старша спільноти – Кротович Гелена; замісник старшої – Мамаєва Валентина; форматор – Свінціцька Ванда; секретар – Міщук Валентина; скарбник – Копилець Юлія.

Були сформовані молитовна, харитативна та літургійна групи. Відповідальною за літургійну групу призначено Камінську Ірину. На зустрічах вивчали регулу життя по пунктах, знайомились з біографією св. Франциска, вчилися ділитись Божим Словом, знайомилися з листами св. Франциска. Організовували різдвяні подарунки для найбідніших парафіян. Цю справу продовжуємо й дотепер за допомогою всієї парафії.

 

В кінці 1999 року спільнота налічувала 17 братів і сестер, які вступили до постулату. З кожним роком спільнота зростала духовно та поповнювалась новими братами та сестрами.

У 2000 році відбулися зміни. 17 лютого о. Святославом була призначена нова тимчасова рада спільноти, старшою якої стала Вавринюк Антоніна, замісником – Репецький Ігор, форматором – Протасова Лілія, секретарем – Гладких Ірина, касиром – Волинець Аделя. Відповідальною за літургію призначено Білецьку Марію. Нова рада, нові ідеї, формування спільноти продовжується. Більш активно почали працювати групи.

В 1999 році Мамаєва Валентина поїхала до Летичева на Францисканську Школу Евангелізації з метою поглиблення знань про ФОС, про св. Франциска. Приїхавши, поділилась враженнями, заохотила інших членів спільноти до початку формації  у ФШЕ. Згодом, у 2000 році учасниками ФШЕ стали близько 10 чоловік з нашої спільноти.

У 2002 році на парафію було призначено о. Андрія Немченка, який і став другим духовним асистентом спільноти. 08.12.2003 року 13 братів та сестер склали свої вічні обіти. Спільнота стала канонічною. У 2004 році в січні місяці  таємним голосуванням було обрано нову раду. Старшою спільноти стала Вальчук Надія, замісником – Білецька Марія, форматором – Федоренко Валентина, касиром – Волинець Аделя, секретарем – Кротович Гелена, відповідальною за літургію – Вавринюк Антоніна. Життя у спільноті набуло нових змін, пропозицій, наповнилось новим змістом. Духовний асистент запропонував пошити габіти для членів ордену з вічними обітницями. І вже на кожний урочистий відпуст для терціарів спільнота відрізняється зовнішньо  одягом св. Франциска.

В цей час в м. Шепетівка відкрився будинок для людей похилого віку. III орден світських відвідує, піклується, підтримує добрим словом самотніх людей. Кожен другий вівторок місяця проводиться там Служба Божа, в якій активну участь буруть саме терціари.

Спільнота налічувала 37 братів і сестер. Проводяться молитовні формаційні зустрічі між недільними Службами, один раз на місяць збирається вся спільнота на братерську зустріч, збирається рада у вирішенні поточних питань, проблем. У кожну першу суботу місяця відправляється Служба Божа в інтенціях терціарів. Створено бібліотеку ФОС, закуплено духовну літературу. Відповідальною призначено Смірнову Наталю.

У 2006 році в Зарічанах біля м.Житомира відбувся з’їзд францисканців, де активну участь брали 15 членів нашої спільноти.

За Статутом ФОС через три роки має бути обрана нова рада. За результатами  таємного голосування, яке відбулось 03.02.2007 року була обрана нова рада, де старшою стала Білецька Марія, замісником – Вальчук Надія, форматором – Федоренко Валентина,  секретарем – Кротович Гелена, скарбником – Вавринюк Антоніна Були також сформовані членами та обрані відповідальні в молитовній, харитативній та літургічній групах. 

На той час спільнота налічувала 50 членів, з них 27 членів прийняли вічні обіти, 3 члени – 3 обітниці, 2 члени – 2 обіти, 5 членів -  1 обіти, 8 членів – новіціат, 2 члени – постулат та 2 лицарі. Є також місіонери з нашої спільноти, які працюють в інших містах і селах та проповідують там життя за прикладом св. Франциска. Це Діана Зав'ялова та Наталя Смірнова – м.Новомосковськ, Валентина та Станіслав Врублевські – с.Гордіївка Романівського р-ну, Валентина Петровська та Ніна Ямчукова – м.Київ, Інна Леонтьєва – м. Ярославль, Росія.

Щопонеділка збираються члени місцевої ради ФОС на молитовну заступницьку зустріч. Щонеділі, між Службами, проводяться формаційні зустрічі для різних формаційних груп.

Дедалі більше членів нашої спільноти прагнуть підняти духовний формаційний рівень, тому вже на Францисканську Школу Евангелізації (ФШЕ) їздять в с.Старий Остропіль Старокостянтинівського району біля 20 чоловік, з них 10 чоловік вже є слугами та помічниками слуг.

 

У 2008 році утворився Хмельницький регіон, до якого належить 23 спільноти. В січні 2009 року відбулася зустріч  Національної Ради з радами місцевих спільнот Хмельницького регіону з метою знайомства та визначенню завдань по відновленню та оживленню життя у всіх спільнотах.

У 2010 році відбулись чергові вибори ради місцевої спільноти. Старшою спільноти обрали Кротович Галину, замісником старшої - Слюсар Марію, форматором - Федоренко Валентину, секретарем - Кротович Гелену, скарбником - Охремчук Зою. Духовним асистентом призначено нового молодого священика о.Граціана Дядюка.  

Життя в спільноті продовжувало набирати нових обертів. Духовний асистент запропонував спільно молитись бревярій щонедільно між Службами о 10.30 год. Терціари підтримали пропозицію і ця молитва стала улюбленою спільною молитвою спільноти. Також в цьому часі були проведені дні зосередження спільно зі спільнотою м.Славути, відвідини інших спільнот регіону.