Спільнота ФОС м.Шепетівки
Четвер, 26.12.2024, 12:57
Меню сайту

Форма входу

Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 15

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ФРАНЦИСКАНСЬКИЙ ОРДЕН СВІТСЬКИХ (ФОС)

Хто ці люди? Чим вони займаються? Де живуть?

Найбільш оригінальною постаттю в історії Католицької Церкви є св. Франциск Ассізький (1182-1226 рр.). Протягом останніх восьми століть він постійно пробуджує велику зац­ікавленість людей Євангелієм та заохочує до наслідування Ісуса Христа: вбогого, смиренного, покірного, лагідного й постійно радісного в любові.

Франциск, як кожна молода людина, шукав сенс життя. Він знайшов таємницю справжньої свободи, радості та ща­стя, коли цілком довірився Богові та пішов за Його голосом. Спосіб життя св. Франциска та його товаришів завжди пробуджував і продовжує пробуджувати в багатьох людях прагнення досконалості за прикладом Христа й перших хри­стиян.

Люди, захоплені цією неповторною постаттю, об'єднують­ся у спільноти, які переймають досвід євангельського жит­тя від послідовників св. Франциска.

Заснування францисканських спільнот світських почалось у XIII ст. Особливий спосіб життя св. Франциска за Єван­гелієм дав початок великому руху віднови Церкви, що охо­пив також і тих, хто не міг вступити до Першого (чолові­чого) чи Другого (жіночого) Ордену. Цей рух світських ув­ійшов в історію під назвою Третього Ордену (Терціарії), який тепер називається Францисканським Орденом Світських або Францисканською Сім'єю Світських (стара назва - Брати і Сестри Покаяння).

Св. Франциск і його товариші допомагали людям усвідоми­ти те, що не обов'язково перебувати за мурами монастиря  для того, щоб осягнути досконалість християнського жит­тя. Адже святими можуть стати також і світські особи - в родинному житті та виконанні своїх професійних обов'язків.

Хто ми?

Ми належимо до громадського об'єднання Римо-Католицької Церкви та живемо францисканською духовністю у спільнотах під духовним керівництвом священиків Першо­го Францисканського Ордену. Після II Ватиканського Со­бору, який звернув особливу увагу на присутність та свідоц­тва світських католиків у будь-якому середовищі, III Орден відновився. У 1978 р. Папа Павло VI затвердив терціарський Устав, а у 1990 р. Папа Йоан Павло її - нові Конституції, згідно з якими всі католики - діти, молодь і дорослі-можуть, йдучи за Божим покликанням, впроваджувати Єван­геліє у життя, приймаючи духовність Францисканського Ордену Світських.

Ми займаємось апостольсько-євангелізаційною діяльністю з метою досягнення християнської досконалості. Як світські католики - чоловіки і жінки, люди різних станів та різного фаху - ми прагнемо формувати своє щоденне життя на ос­нові дуже простих і зрозумілих євангельських порад. Наші братські спільноти розповсюджені в усьому світі. На сьогодні нас - близько 450 тисяч.

Протягом минулих 800 років цим шляхом, що був відкри­тий св. Франциском Ассізьким, пройшли сотні тисяч людей, серед них - король Франції св. Людовік IX, св. Єлисавета, дочка угорського короля, папа Лев XIII, папа Бенедикт XV, Христофор Колумб, Томас Бекон та інші.

В Україні перші спільноти Світських Францисканців з'я­вилися вже в XIV ст. Такий спосіб життя у євангельському братерстві завжди захоплював народ нашого краю. Жорсто­ке переслідування Церкви після Жовтневого перевороту не могло знищити в серцях людей бажання йти цим чарівним шляхом до нашого Отця Небесного, який був нам вказаний св. Франциском.

Зараз в Україні нас - близько 1100 осіб. Ми об'єднуємось приблизно у 50-ти спільнотах римо-католицьких парафій. Се­ред нас - люди різного соціального походження, різної осві­ти, різних професій. Ми дуже радіємо з того, що до нашого Ордену все частіше вступають молоді люди. Відповідаючи на потреби сучасного суспільства, Орден створив Францис­канську Школу Євангелізації, яка служить відновленню па­рафій та місцевих спільнот ФОС.

Чого ми прагнемо?

Інтенсивно працюючи над собою, ми прагнемо, як св. Франциск, створити в собі серце дитини в очах Бога, серце ма­тері в очах ближніх і серце суворого судді в своїх очах. Хочемо мислити, відчувати, говорити, молитися й діяти, як це робив Ісус Христос. Таким чином, ми хочемо досягти ідеалу християнської зрілості, яка проявляється в тому, щоб не казати нічого поганого про свого ближнього. З тієї самої причини ми прагнемо, щоб наша спільнота була чимось більшим, аніж групою чи організацією людей, котрі разом зустрічаються. Особливо піклуємося про родинну атмосферу наших зустрічей, підтримку один одного у важких життє­вих випробуваннях (наприклад, втрата праці, хвороба, опе­рація, смерть близьких осіб).

Основні риси нашої духовності та життя:

життя згідно з Євангелієм (Ісус Христос - ось Натх­нення й Центр нашого життя. Світський франциска­нець своїм життям та словом свідчить про Христа й шукає Його в братах, Св. Письмі, Церкві, а особливо в Св. Літургії);

життя в повній єдності з Церквою - з Папою та Єпис­копами (ми хочемо бути опорою Церкви і завжди підтримувати її пастирів);

•  життя в братерстві (спільнота - це місце, де цей єван­гельський ідеал стає реальністю завдяки молитві та постійному наверненню кожного з нас. Ми намагає­мось з родинною повагою та ввічливістю ставитись один до одного, допомагати один одному та спільно вирішувати життєві проблеми);

•  життя з апостольським запалом (в пошуках світла й сили Святого Духа ми намагаємось особисто та ра­зом з членами місцевих спільнот проповідувати Єван­геліє та виконувати всі доручені нам завдання. Віта­ючи один одного словами: "Мир та добро!", ми хоче­мо бути миротворцями в своїх родинах та своєму ото­ченні);

• служіння бідним, хворими, самотніми й тими, хто че­кає на допомогу (це характерна риса нашої діяльності);

радісне прославлення Бога-Творця в усіх ділах рук Його, (захоплюючись природою, ми співпрацюємо з екологічним рухом).

Чим ми займаємося?

Ми охоче молимось у спільнотах і ділимося нашим духов­ним досвідом та розумінням Слова Божого. Ми прагнемо бути збагаченими різноманітними дарами Святого Духа, щоб іще краще служити один одному.

Не руйнуючи неповторності жодної особи, ми намагає­мося разом виконувати апостольське завдання. Ми також пробуджуємо у кожній людині свідомість того, що вона на шляху до Неба не сама і що вона потрібна іншим.

Підтримуючи зв'язок з іншими місцевими спільнотами ФОС, ми йдемо до всіх як слуги й брати, розпізнаючи в кожній людині образ і подобу Божу. Ми чуйні до тих, хто скривдже­ний життям, відкинутий, зранений, хто бореться з трудно­щами, страждає від родинних проблем, залишається сам на сам з важкими життєвими ситуаціями.

Стовпи, на яких спирається наше життя, - це молитва, Біблія, Церква і дух братерства. За прикладом перших хрис­тиян ми регулярно збираємось у визначений час, щоб пере­жити й пізнати Бога Живого у спільноті братів і сестер. Ми слухаємо Слово Боже, яке для нас є світлом життя, Божою мудрістю та силою, а також: джерелом справжнього визволення. Особливе значення ми надаємо участі в Св. Месі (обов'язково - зі Св. Причастям!) та молитві адорації (поклоніння) Ісуса Христа, присутнього у Святих Дарах. Особливістю, притаманною нашому Ордену, є приватні та спільні роздумування про Страсті Христові (протягом усь­ого року). В цьому духовному вогнищі здійснюється наше внутрішнє очищення та особисте навернення до Бога та ближніх.

Ми відчуваємо себе відповідальними за відновлення жит­тя парафії та всієї Церкви за прикладом св. Франциска, кот­рий у храмі Св.Даміана (біля Асізі) почув слова, які Христос промовив до нього з Розп'яття: "Франциску, йди та відбудуй Мою Церкву, що руйнується!" Тому ми завжди підлеглі та слухняні душпастирям.

Ми беремо участь у великій справі євангелізації України, допомагаючи організовувати реколекції, парафіяльні групи, міжконфесійні зустрічі. Члени Ордену працюють у дитячих будинках та служать людям похилого віку, сліпим, безпри­тульним.

Як ми об'єднуємося?

Францисканська Родина Світських не могла б бути сере­довищем духовного зростання у спільноті без зовнішньої структури, необхідної для плідного функціонування. Кож­на братська спільнота має свою Раду, яка обирається на три роки.

Францисканський Орден Світських охоплює спільноти на різних рівнях (місцеві, регіональні, державні, міжнародні). Ду­ховну опіку на різних ступенях здійснюють священики з Пер­шого Францисканського Ордену або делеговані дієцезіальні священики (у деяких місцевих спільнотах).

Прийняття світських осіб до францисканської спільноти відбувається в три етапи:

        Постулат - це етап підготування до періоду формації;він необхідний для знайомства з францисканською духовністю, розпізнавання покликання, а також взаємного ознайомлення членів спільноти та кандидата;

        Новіціат - період випробування (принаймні протягом року), який має на меті визрівання покликання, спроби євангельського життя у спільноті та кращого ознайом­лення з Орденом;

        Складання річних та довічних обітниць євангельського життя.

Кожна місцева спільнота зазвичай зустрічається щоміся­ця. Для більш інтенсивного духовного зростання й служіння Церкві та суспільству в місцевих спільнотах організуються малі групи (наприклад, біблійне коло, літургійна, молитов­на, харитативна, видавнича групи, тощо).

Хто може до нас приєднатись?

Є багато віруючих - чоловіків та жінок, одружених та са­мотніх - котрі хотіли б бути більш корисними для Церкви та суспільства й мають можливість віддати часточку свого вільного часу для служби Богові й ближнім, залишаючись світською людиною, живучи у своїй родині та виконуючи свої професійні обов'язки.

Знак, що дає розпізнати те, що Бог тебе також кличе до нашої великої францисканської родини, - це прагнення інтен­сивного переживання Євангелія, а також бажання бути зна­ряддям добра і миру в світі в дусі св. Франциска.

Отже, якщо ти хочеш мати нових братів і сестер у Христі, приєднайся до нашої Родини! Ті, що бажають більше дізнати­ся про св. Франциска Асізького та Францисканський Орден Світських, може звертатися до настоятеля парафії.